Genehtik Seeds
Genehtik Seeds je španělská semenná banka z Granady, která od poloviny nultých let drtí stopky květu a přesto dokáže přivézt výnosy, za které se nikdo nestydí. U Azariusu najdeš osmičku odrůd postavenou kolem jejich charakteristické linie Bilbo — Kritikal Bilbo, Amnesia Bilbo, OG Lemon Bilbo, Blubonik a další. Feminizovaná i autoflower balení, pět semen v balíčku, rozvoz po celé EU. Prodáváme semínka už od roku 1999.
Genehtik Seeds je španělská semenná banka z Granady, která od poloviny nultých let drtí stopky květu a přesto dokáže přivézt výnosy, za které se nikdo nestydí. U Azariusu najdeš osmičku odrůd postavenou kolem jejich charakteristické linie Bilbo — Kritikal Bilbo, Amnesia Bilbo, OG Lemon Bilbo, Blubonik a další. Feminizovaná i autoflower balení, pět semen v balíčku, rozvoz po celé EU. Prodáváme semínka už od roku 1999.
Genehtik Seeds koupit — granadští specialisté na rychlý výnos
Genehtik Seeds stabilizuje komerční genetiku už přes patnáct let a je za tím jedna věc, kterou dělají líp než většina konkurence: rychlost. Kritikal Bilbo dokončí fotoperiodický květ za 45–50 dní. Běžná indika se tahá 55–65. Autoflower linie jede od semínka ke sklizni za 60–70 dní. Pokud pěstuješ podle kalendáře, u těchhle semen si za rok stihneš o jeden cyklus navíc.
Přípona „Bilbo" se v jejich katalogu objevuje tak často z jednoho prostého důvodu — je to jejich domácí afghánka. Nízká, hustá, rychle kvetoucí kostra, kterou kříží do slavných genetik, aby zmenšili rostlinu a stlačili čas. Takže dostaneš terpeny Amnesia Haze na zvládnutelném těle (Amnesia Bilbo), OG Kush Lemon Larry bez pětasedmdesátidenního květu (OG Lemon Bilbo) a cerebrální charakter Neville's Haze bez devadesátidenního maratonu (Nevil Bilbo Auto). Jeden trik, ale dobře odvedený napříč celou nabídkou.
Rychlý přehled odrůd Genehtik Seeds
Nejjednodušší cesta, jak si vybrat: nejdřív se rozhodni mezi fotoperiodou a autoflowerem, potom zamiř na chuťový profil. Foto dá větší výnos a víc kontroly, auto dá rychlost a klid.
| Odrůda | Typ | Doba květu | Profil | Vhodné pro |
|---|---|---|---|---|
| Kritikal Bilbo | Feminizovaná foto | 45–50 dní | Skunk × Afghan, zemitý | Pěstitele, co chtějí nejrychlejší foto sklizeň |
| Kritikal Bilbo Auto | Autoflower | 60–70 dní semeno–sklizeň | Ovocná, zaprášená pryskyřicí, kompaktní | Začátečníky s autoflowerem, malé stany |
| Kritikal Bilbo × AK-47 | Feminizovaná foto | 50–60 dní | Indica-dominantní, hutná | Fanoušky indiky, co chtějí objem pryskyřice |
| Amnesia Bilbo | Feminizovaná foto | 70–85 dní | Sativa-dominantní, Haze | Outdoor pěstitele, co ženou obří rostliny |
| OG Lemon Bilbo | Feminizovaná foto | 60–65 dní | Limonen, OG Kush | Lovce terpenů po citrusovém palivu |
| Nevil Bilbo Auto | Autoflower | ~75 dní | Haze, kadidlově kovový | Milovníky sativy v autoflower časovce |
| Blubonik | Feminizovaná foto | 60–65 dní | Kootenay Blueberry, indica | Puristy přes borůvku |
Jak si vybrat odrůdu Genehtik
Pěstuješ poprvé? Objednej Kritikal Bilbo Auto. Je kompaktní (60–70 cm), odpouští chyby, dokončí se za deset týdnů od semínka a nepotřebuje, abys přepínal světelný režim. Když máš stan 60×60 a chceš si to celé jednou projít bez zbytečného studování, tohle je startovací čára.
Máš pořádný indoor setup a chceš výnos? Koupit Kritikal Bilbo feminizovanou nebo OG Lemon Bilbo. Obě jsou fotoperiodické, obě se odmění za trochu tréninku (LST, topping) a obě ti bez dramatu zaplní čtvereční metr. Kritikal Bilbo je rychlejší, OG Lemon Bilbo přináší ty citrusovo-palivové terpeny.
Outdoor pěstitel v teplém klimatu? Vsaď na Amnesia Bilbo. Je to největší rostlina v katalogu Genehtiku, sativa-dominantní, šťastná, když má prostor pro kořeny a slunce. V deštivém říjnu pod českým nebem je to dost velká sázka — tahle patří spíš do Španělska, Portugalska nebo jižní Francie. Kdo to zvládne, dostane rostlinu, kterou obejmeš.
Jdeš po konkrétní chuti? Blubonik pro borůvku, OG Lemon Bilbo pro citron a pryskyřici, Nevil Bilbo Auto pro ten staroškolský kadidlově-hazeový charakter. Genehtik bere terpeny vážně — tohle nejsou utlumené křížence, kde z rodiče zbude akorát jméno na štítku.
Proč si Genehtik Seeds objednat
Na rovinu: španělské semenné banky v diskuzi často zapadnou. Nizozemská jména drží scénu desítky let, ale šlechtitelé z Granady, Barcelony a Valencie v tichosti pouští stabilní, komerčně použitelnou genetiku už přes dvacet let. Genehtik patří mezi ty lepší — linie Bilbo je slušně stabilizovaná, klíčivost se nám u zákazníků drží vysoko a fenotypová variabilita je úzká. Víš zhruba, co z balíčku vyleze.
A druhá věc: ceny mají rozumně nastavené. Neplatíš daň za Cannabis Cup jen proto, že se odrůda dělí o rodiče s něčím slavným. Pět semen v balíčku, feminizovaná, připravená naklíčit.
Často kladené otázky
Která semena Genehtik jsou nejlepší pro začátečníky?
Kritikal Bilbo Auto. Je autoflower, takže neřešíš světelný režim, drží kompaktních 60–70 cm a od klíčení ke sklizni to má za 60–70 dní. Těžko se pokazí a odmění se i za základní setup.
Jsou Genehtik Seeds feminizovaná?
Ano, celá nabídka. Fotoperiodické odrůdy (Kritikal Bilbo, Amnesia Bilbo, OG Lemon Bilbo, Blubonik, Kritikal Bilbo × AK-47) jsou feminizované, autoflower verze (Kritikal Bilbo Auto, Nevil Bilbo Auto) jsou feminizované auto. Každé balení obsahuje 5 semen.
Která odrůda od Genehtiku je nejrychlejší?
Kritikal Bilbo feminizovaná s 45–50 dny květu. To je zhruba o dva týdny rychlejší než typická indika. Mezi autoflowery vede Kritikal Bilbo Auto, který to od semínka ke sklizni stihne za 60–70 dní.
Proč má tolik odrůd Genehtiku v názvu „Bilbo"?
Bilbo je domácí afghánka Genehtiku — nízká, rychle kvetoucí kostra, kterou kříží do známějších genetik, aby zmenšili rostlinu a zkrátili květ. Amnesia Bilbo je tedy zmenšená Amnesia Haze, OG Lemon Bilbo je rychlejší OG Kush a tak dál.
Dají se Genehtik Seeds pěstovat venku ve střední Evropě?
Rychlé fotoperiody (Kritikal Bilbo, Kritikal Bilbo × AK-47) a autoflowery zvládnou outdoor v Česku, Německu i Nizozemsku bez problémů. Amnesia Bilbo chce delší a teplejší sezónu — tu si raději schovej pro Španělsko, Portugalsko nebo jižní Francii.
Naposledy aktualizováno: duben 2026
Zdravotní upozornění. Tento obsah je pouze informativní a nepředstavuje lékařskou radu. Před užitím jakékoli látky se poraďte s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.









