
Amsterdam Amnesia
Konopna seminka
od Dutch Passion
Amsterdam Amnesia feminizovaná semena konopí od Dutch Passion
Amsterdam Amnesia je feminizovaná fotoperiodická odrůda s dominancí sativy, vyšlechtěná z rafinované genetiky Haze od Dutch Passion. Nabízí mohutné výnosy kolem 500–600 g/m², výrazné citrusové aroma a čistý, povzbuzující sativový efekt. Na amsterdamské scéně se drží už roky — a kdo ji jednou pěstoval, ví proč. Pokud máš za sebou pár autoflowerů a chceš zkusit fotoperiodický krok dál, aniž by ses musel prohrabávat chaosem nestabilních fenotypů, tohle je přesně ta odrůda, kterou bychom ti podali přes pult.
Balení
Amsterdam Amnesia se prodává v balení po 3 feminizovaných semenech (SKU: CSDP0115). Dutch Passion balí semena do světlotěsného, vlhkostně uzavřeného obalu — pokud neplánuješ sázet hned, skladuj je v chladu a temnu. Při teplotě kolem 6–8 °C si semena uchovají klíčivost klidně 2–3 roky.
Proč si Amsterdam Amnesia zaslouží místo v tvém growroomu
Přechod z autoflowerů na fotoperiodické odrůdy si spousta pěstitelů zbytečně komplikuje v hlavě. Amsterdam Amnesia je důvod, proč jim říkáme, ať se tím nestresují. Je to feminizovaná fotoperiodická odrůda — žádní samci k vytřídění, žádné hádání se světelným cyklem. Prostě přepneš na 12/12, až budeš chtít spustit květení. Dutch Passion ji vyvinuli z té nejlepší Haze genetiky, kterou mají v portfoliu, a na stabilitě je to znát. Nečeká tě žádná loterie s fenotypy — roste konzistentně, dobře reaguje na trénink a za základní péči se ti odmění opravdu pořádnou sklizní.
Jediné, na co si dej pozor: roste do výšky. Pořádně do výšky. V interiéru potřebuješ prostor s dostatečnou světlou výškou, jinak se ve čtvrtém týdnu květení budeš hádat s korunou. Včasný topping a LST (low-stress training) ji udrží v mezích — doporučujeme zastřihnout jednou nad pátým nodem a výsledné větve ohýbat do stran. Snáší to bez problémů. Pokud pěstuješ ve stanu pod 1,8 m, trénink není volitelný — je to rozdíl mezi úspěšnou sklizní a spáleninou od světla.
Další plus: slušná odolnost vůči škůdcům. Dutch Passion výslovně uvádí rezistenci proti sviluškám, což ocení každý, kdo někdy přišel o celou korunu kvůli těmhle mikroskopickým potvůrkám. Není to neprůstřelná odrůda, ale ve srovnání s většinou Haze genetik, které jsme viděli, je výrazně odolnější.
Parametry pěstování a doba květení Amsterdam Amnesia
Amsterdam Amnesia kvete 9–10 týdnů, což je na sativa-dominantní odrůdu příjemně rychlé — spousta Haze variant se táhne 12 týdnů i déle. Výnosy v interiéru se pohybují v rozmezí 500–600 g/m² při správném osvětlení, čímž se řadí mezi silné producentky i mezi sativami.
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Seedbanka | Dutch Passion |
| Typ semen | Feminizovaná (fotoperiodická) |
| Genetika | Sativa-dominantní Haze hybrid |
| Doba květení | 9–10 týdnů |
| Výnos indoor | 500–600 g/m² |
| Obtížnost pěstování | Snadná až střední |
| Prostředí | Indoor i outdoor |
| Výška rostliny | Vysoká — indoor trénink doporučen |
| Odolnost vůči škůdcům | Dobrá (zejména svilušky) |
| Počet semen v balení | 3 |
Venku se Amsterdam Amnesia daří v teplém, středomořském klimatu. Pokud pěstuješ v severní Evropě, skleník výrazně pomůže — potřebuje ty extra týdny tepla, aby dozrála pořádně. Sklizeň venku připadá obvykle na polovinu až konec října.
Terpenový profil a chuť Amsterdam Amnesia
Tady si Amsterdam Amnesia buduje svou pověst. Otevři sklenici s vytvrzeným materiálem a první, co tě zasáhne, jsou citrusy — ostrý, jasný tón, skoro jako když si mezi prsty rozetřeš citronovou kůru. Pod tím se skrývá zemitá Haze báze, ten klasický lehce kořeněný, dřevitý základ, který genetika Dutch Passion nese tak dobře. Při kouření nebo vaporizaci citrusy dominují při nádechu, výdech pak přináší pepřový, bylinný dozvuk.
Terpenový profil je výrazně postavený na limonenu (to citrusové údery) s vedlejšími tóny naznačujícími myrcen a karyofylen. Pokud ti chutnaly odrůdy jako Super Silver Haze nebo Lemon Haze, Amsterdam Amnesia se pohybuje ve stejném chuťovém sousedství — ale s hladší, méně ostrou hranou. Vaporizace při nižších teplotách (kolem 180–190 °C) vytáhne citrusové terpeny nejčistěji, než se přidají těžší sloučeniny. Je to opravdu příjemný zážitek.
Účinky a kanabinoidový profil Amsterdam Amnesia
Amsterdam Amnesia přináší silný sativa-dominantní efekt — čistý, povznášející, zaměřený na hlavu. Je to typ odrůdy, po které sáhneš přes den, ne před spaním. Haze genetika od Dutch Passion produkuje silný kanabinoidový profil a sativová dominance znamená, že účinky se soustředí spíš do hlavy než do těla.
Upřímné varování: silné sativy mohou být intenzivní pro lidi s nízkou tolerancí. Pokud nemáš se sativa-dominantními odrůdami zkušenosti, začni menším množstvím a dej tomu 15 minut, než se rozhodneš, že potřebuješ víc. Viděli jsme dost lidí, kteří podcenili kvalitní Haze a pak strávili hodinu zíráním na zeď a snažili se vzpomenout, co vlastně dělali. Respektuj sílu a ona se ti odmění.
Jak pěstovat Amsterdam Amnesia feminizovaná semena
- Naklíči semena Amsterdam Amnesia metodou vlhkého papírového ubrousku nebo přímo ve startovacím médiu. Udržuj teplotu mezi 20–25 °C — kořínky se obvykle objeví do 24–72 hodin.
- Přesaď sazeničky do pěstebního média, jakmile je kořen dlouhý 1–2 cm. Daří se jí v půdě, v kokosu i v hydru — půda je nejshovívavější, pokud přecházíš z autoflowerů.
- Během vegetativní fáze udržuj světelný cyklus 18/6. Bude se natahovat, takže s tréninkem začni brzy. Zastřihni nad pátým nodem, aby se podpořilo boční větvení a koruna zůstala rovnoměrná.
- Aplikuj LST — opatrně ohýbej a přivazuj větve. Otevřeš tím spodní květní místa světlu a udržíš celkovou výšku pod kontrolou. Tohle je zásadní, pokud máš stan pod 2 m.
- Přepni na světelný cyklus 12/12 pro spuštění květení. V prvních 2–3 týdnech květu se výrazně natáhne, takže s tím vertikálním přírůstkem počítej, když přepínáš.
- Během květení udržuj vlhkost pod 50 %, aby ses vyhnul plísni — husté Haze paličky ve vlhkém prostředí jsou recept na bud rot. Dobrá cirkulace vzduchu je naprostý základ.
- Přihnojuj podle harmonogramu tvé živinové řady pro květení. Jeden pěstitel na BioBizz hlásil, že začal pouze s 0,1 ml Fish Mix na 2 litry v rané fázi růstu a postupně navyšoval. Nepřehnojuj — lépe reaguje na umírněnou výživu než na těžké dávky.
- Sklízej po 9–10 týdnech květení, když trichomy vykazují převážně mléčně bílou barvu s několika jantarovými hlavičkami. Suš pomalu v tmavé místnosti při 18–20 °C a 55–60% vlhkosti po dobu 10–14 dní, pak nech dozrát ve skleněných nádobách minimálně 2 týdny.
Amsterdam Amnesia vs. autoflower Haze — srovnání
Pokud zvažuješ, jestli objednat Amsterdam Amnesia nebo sáhnout po autoflower variantě Haze, tady je přehled, jak se liší.
| Vlastnost | Amsterdam Amnesia | Typický autoflower Haze |
|---|---|---|
| Typ semen | Feminizovaná fotoperiodická | Feminizovaná autoflower |
| Doba květení | 9–10 týdnů (po přepnutí) | 10–12 týdnů celkem od semene ke sklizni |
| Potenciál výnosu | 500–600 g/m² | 300–450 g/m² |
| Kontrola výšky | Vyžaduje trénink | Přirozeně kompaktní |
| Intenzita chuti | Silná citrus/Haze | Střední |
| Obtížnost pěstování | Snadná až střední | Snadná |
Kompromis je jasný: Amsterdam Amnesia po tobě chce trochu víc práce (řízení světelného cyklu, trénink, delší celková doba pěstování), ale vrátí ti to výrazně vyššími výnosy a intenzivnější chutí. Autoflowery jsou skvělé pro rychlost a jednoduchost, ale pokud chceš plný Haze zážitek, fotoperiodická odrůda jako Amsterdam Amnesia je ta správná cesta. Vybrali bychom ji před auto Haze pokaždé, co jde o chuť a výnos — tady není o čem přemýšlet.
Doplň svou výbavu pořádným pěstebním stanem a uhlíkovým filtrem, pokud je ještě nemáš — citrusové terpeny Amsterdam Amnesia jsou úžasné, ale tvoji sousedé by to asi neocenili. Stojí za to pořídit i digitální pH metr; Haze genetika umí být vybíravá na pH v kořenové zóně a udržet ho na 6,0–6,5 v půdě dělá rozdíl mezi průměrným a výjimečným výsledkem.
Související produkty
Mohlo by se vám také líbit
Zdravotní upozornění. Tento obsah je pouze informativní a nepředstavuje lékařskou radu. Před užitím jakékoli látky se poraďte s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.











