
Auto Forbidden Fruit Cake
Konopna seminka
od Advanced Seeds
Auto Forbidden Fruit Cake — semena konopí od Advanced Seeds
Auto Forbidden Fruit Cake je feminizovaná autoflowering odrůda, která spojuje dvě těžkotonážní americké genetiky — Forbidden Fruit a Wedding Cake — do kompaktní rostliny s obsahem THC až 22 % a výnosem 500–550 g/m². Od naklíčení semínka po sklizeň ti stačí zhruba 75 dní. Šlechtitelská práce Advanced Seeds tu odvedla solidní kus práce: rychlost automatu, chuť fotoperiodní odrůdy a produkce pryskyřice, která by slušela i klonům z kalifornského dispensáře.
Velikost balení
Auto Forbidden Fruit Cake objednáš v balení po 3 feminizovaných autoflowering semínkách. Každé semínko nese totožnou genetiku Forbidden Fruit x Wedding Cake — v této linii neexistuje regulérní ani fotoperiodní verze. Tři semena, tři rostliny, žádné překvapení s pohlavím.
| Specifikace | Hodnota |
|---|---|
| Seedbanka | Advanced Seeds |
| Genetika | Forbidden Fruit x Wedding Cake (autoflower) |
| Typ | Feminizovaná autoflowering |
| THC | Až 22 % |
| Výška indoor | 90–100 cm |
| Výška outdoor | Až 130 cm |
| Vegetativní fáze | Přibližně 3 týdny |
| Od semínka ke sklizni | Přibližně 75 dní (10,5 týdne) |
| Výnos indoor | 500–550 g/m² |
| Struktura | Kompaktní, středně vysoká |
| Terpenový profil | Sladký, ovocný, lehce kořeněný, zemitý |
| Počet semen v balení | 3 |
| SKU | CSAD0084 |
Proč si Auto Forbidden Fruit Cake zaslouží místo ve tvém growroomu
Najít autoflowering odrůdu, která skutečně dodá jak chuť, tak výnos, je těžší, než by se zdálo. Spousta automatů slibuje zázraky a nakonec dostaneš vzdušné popcorn budy s neurčitě „ovocným" aroma, které se vypaří, jakmile otevřeš sklenici. Auto Forbidden Fruit Cake funguje jinak. Forbidden Fruit — ta tmavá, hroznově-třešňová kalifornská klasika — dodává ovocný základ. Wedding Cake, jedna z nejpryskyřičnatějších dezertních odrůd posledního desetiletí, přidává hustotu trichomů a zemitou, lehce kořeněnou hloubku. Výsledek? Tvrdé, trichomy pokryté palice a sladce-zemité ovocné aroma, které ucítíš hned, jak sundáš víčko ze sklenice.
Co nás ale zaujalo nejvíc, je časová osa. Tři týdny vegetace, pak automatický přechod do květu — bez jakéhokoliv zásahu do světelného režimu. Celkem 75 dní od naklíčení po střih. Za 10,5 týdne máš hotovo. U odrůdy, která zvládne 500–550 g/m² indoor, je ta rychlost skutečně působivá. Během jednoho kalendářního roku pohodlně zvládneš tři kompletní cykly.
Jedna věc, kterou bys měl vědět: s výškou 90–100 cm indoor to není nejmenší automat na trhu. Pokud pěstuješ v mikro stanu 40x40 cm, budeš muset hlídat prostor. Ale v growboxu 80x80 nebo větším je ta výška spíš výhoda — dostatek koruny pro seriózní produkci, aniž bys potřeboval žebřík k horním palicím. Advanced Seeds tuhle odrůdu doporučují pro SOG (Sea of Green) setup a souhlasíme. Nacpej pár těchto rostlin na metr čtvereční a pochopíš proč.
Terpenový profil a aroma Auto Forbidden Fruit Cake
Terpenový profil Auto Forbidden Fruit Cake je místo, kde se rodičovská genetika opravdu projeví. Forbidden Fruit přináší charakteristickou tmavou bobulovou sladkost — představ si zralé třešně a slupku z hroznového vína. Wedding Cake na to vrství lehce kořeněnou, těstovou zemitost. Ta kombinace je doslova na olíznutí. Během posledních týdnů květu ti growroom bude vonět jako ovocný stánek, který někdo zaparkoval vedle pekárny.
Po usušení a vytvrzení si palice tu sladkost drží překvapivě dobře. Otevřeš sklenici a okamžitě tě praští kandované ovoce se zemitým podtónem. Lehce kořeněný nádech se víc projeví na výdechu. Pokud jsi někdy pěstoval ovocné odrůdy a byl zklamaný, jak rychle terpeny po sušení vyprchaly — Auto Forbidden Fruit Cake na tom je výrazně líp než většina. Ty těsné, pryskyřicí obalené palice uzamknou těkavé terpeny uvnitř. Pořádné dvoutýdenní vytvrzení v uzavřených sklenicích s regulátory vlhkosti tu udělá znatelný rozdíl.
Pěstování Auto Forbidden Fruit Cake — co tě čeká
Auto Forbidden Fruit Cake je upřímně snadný grow. Advanced Seeds navrhli tuhle odrůdu tak, aby odpouštěla chyby, a z toho, co jsme viděli, na tom slibu nezklamává. Začátečník ji zvládne bez pokročilých trénovacích technik a stejně sklidí slušnou úrodu. Zkušený pěstitel ji může tlačit víc a dosáhnout horní hranice 550 g/m².
- Semena Auto Forbidden Fruit Cake naklič metodou vlhkého papírového ubrousku nebo přímo v malém květináči s lehkou, vlhkou zeminou. Kořínky se obvykle ukážou do 24–72 hodin.
- Sazeničky přesaď do finálního kontejneru co nejdřív — automaty nemají rády přesazování uprostřed cyklu. Textilní květináč o objemu 10–15 litrů funguje indoor skvěle.
- Nastav 18–20 hodin světla denně od fáze sazeničky až po sklizeň. Auto Forbidden Fruit Cake nepotřebuje změnu světelného režimu pro spuštění květu — přepne se sama zhruba po 3 týdnech vegetace.
- Během vegetace přihnojuj lehce. Jakmile uvidíš první pestíky (kolem 3.–4. týdne), postupně přecházej na květové živiny. Odrůda dobře reaguje na standardní NPK harmonogram bez těžké suplementace.
- Hlídej výšku. Indoor rostliny typicky dosáhnou 90–100 cm, venkovní exempláře se mohou natáhnout na 130 cm. Pokud je vertikální prostor omezený, jemný LST (low stress training) během prvních dvou týdnů vegetace pomůže udržet korunu rovnoměrnou.
- Od zhruba 60. dne sleduj trichomy. Sklízej, když je přibližně 70–80 % trichomů mléčně zakalených s pár jantarovými — typicky kolem 75. dne od naklíčení.
- Suš v tmavém, větraném prostoru při 18–20 °C a vlhkosti 55–60 % po dobu 7–10 dní. Vytvrzuj v uzavřených sklenicích minimálně dva týdny, první dny denně odvětrej. Ovocné terpeny se během vytvrzování teprve pořádně rozvinou.
Auto Forbidden Fruit Cake vs. ostatní ovocné automaty
Pokud zvažuješ, jestli koupit Auto Forbidden Fruit Cake nebo jinou ovocnou autoflowering odrůdu, tady je to, čím se liší. Ve srovnání s něčím jako Auto Gelato nebo Auto Blueberry se tahle odrůda opírá víc o americkou dezertní genetiku — rodičovská Wedding Cake jí dává produkci pryskyřice a strop THC (až 22 %), které mnoho klasických ovocných automatů nedosáhne. Kompromis? Je o trochu vyšší — 90–100 cm indoor — takže pro ultra-stealth mikro grow, kde záleží na každém centimetru, to není úplně ta správná volba.
| Vlastnost | Auto Forbidden Fruit Cake | Typický ovocný automat |
|---|---|---|
| THC | Až 22 % | 15–19 % |
| Od semínka ke sklizni | ~75 dní | 70–85 dní |
| Výnos indoor | 500–550 g/m² | 350–450 g/m² |
| Výška indoor | 90–100 cm | 60–90 cm |
| Komplexita terpenů | Sladké ovoce + kořeněné těsto + zemitost | Jednorozměrné ovoce |
| Produkce pryskyřice | Vysoká (vliv Wedding Cake) | Střední |
Pro pěstitele, kteří chtějí to nejlepší spojení rychlosti, výnosu a chuti v autoflowering formátu, se Auto Forbidden Fruit Cake pohodlně drží na špičce. Výnosové rozmezí 500–550 g/m² ji staví na úroveň některých fotoperiodních odrůd, a to je u automatu, který skončí za 75 dní, co říct.
Plánuješ Auto Forbidden Fruit Cake pěstovat v SOG setupu? Počítej s pořádným pěstebním stanem a uhlíkovým filtrem — ty ovocné terpeny jsou v posledních týdnech opravdu výrazné. Textilní květináče o objemu 10–15 litrů dají kořenům dost prostoru, aniž bys plýtval substrátem. A pokud chceš po sklizni zachovat terpeny v plné síle, přihoď regulátory vlhkosti do sklenice na vytvrzování.
Související produkty
Mohlo by se vám také líbit
Zdravotní upozornění. Tento obsah je pouze informativní a nepředstavuje lékařskou radu. Před užitím jakékoli látky se poraďte s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.











