Skip to content
Doprava zdarma od €25
Azarius
Big Band
Click to zoom

Big Band

Konopna seminka

od Kannabia Seeds

710,95 Kč
Skladem
Tři legendární genetiky v jedné rostlině — Bubble Gum dodává jahodovou sladkost, Chronic pryskyřici a strukturu, Black Domina hluboký tělesný účinek. Feminizovaná semena konopí Big Band od Kannabia kvetou za 50–55 dní, zvládnou i začátečníka a odměňují jednou mohutnou palicí plnou lepkavé pryskyřice. Balení po 5 semenech.
Množství
Doprava zdarma v ceně

Big Band feminizovaná semena konopí od Kannabia

Big Band je feminizovaný hybrid od seedbanky Kannabia, který v sobě spojuje tři prověřené genetiky: Bubble Gum, Chronic (obě od Serious Seeds) a Black Domina. Výsledkem je odrůda se sladkým, ovocným kouřem a výrazným tělesným účinkem, která nepotřebuje zkušeného pěstitele, aby podala slušný výkon. Pokud hledáš semena konopí, ze kterých vyrosteš husté, pryskyřicí pokryté palice bez zbytečného stresu, Big Band stojí za pozornost.

Feminizovaná semena Sativa-dominantní hybrid Květení: 50–55 dní Indoor i outdoor 5 semen v balení 18+

Chuť a účinek: jahodovo-citronový kouř s tělesnou relaxací

Big Band si tě získá už během květení — z rostliny se line vůně jahod a citronu, která zaplní celou místnost a přenese se i do kouře. Genetika Bubble Gum se tu projevuje naprosto jasně, žádné domýšlení terpénového profilu. Chronic přidává strukturu a produkci pryskyřice, zatímco Black Domina vnáší hustotu a fyzický účinek, který celý zážitek ukotvuje. Kannabia tenhle kříženec vyšlechtila jako univerzálku, a z toho, co jsme viděli, svůj účel plní.

Růstovým vzorcem je to sativa — počítej s tím, že se protáhne. Ale účinek je jiná liga: hluboká tělesná relaxace s těžkým, přetrvávajícím závěrem. Typ kouře, který si necháváš na večer, když už nikam nemusíš. Tohle tě posadí na gauč a necpe se ti odtamtud vstávat. Kdo hledá denní odrůdu na produktivitu, ať se poohlédne jinde.

Proč pěstovat Big Band: co od ní čekat

Big Band patří k těm odpouštějícím odrůdám, které neodměňují jen zkušené pěstitele. Má přirozenou odolnost proti plísním a škůdcům, takže nemusíš hlídat každý výkyv vlhkosti. Indoor nebo outdoor — je jí to jedno. Výška venku dosahuje maximálně 1,8 metru, uvnitř ji s trochou tréninku udržíš výrazně pod touto hranicí.

Doba květení je 50 až 55 dní — na sativa-dominantní hybrid je to krátká. Jedna věc, na kterou si ale dej pozor: Big Band vytvoří mohutnou hlavní palici, která v posledních týdnech nabere opravdu slušnou váhu. Bez opory — bambusové tyčky nebo podpůrné sítě — riskuješ, že ti prasknou větve přesně ve chvíli, kdy to nechceš. Podpěru nastav nejpozději ve čtvrtém týdnu květení, ne až na poslední chvíli.

Pro outdoor pěstitele: sklízej před koncem září. Táhnout to do října znamená hazardovat s deštivým obdobím, a právě vlhké, stojící prostředí je to, co prověří i nadprůměrnou odolnost Big Band proti plísním. Neriskuj celou úrodu kvůli jednomu týdnu navíc.

Parametr Hodnota
Seedbanka Kannabia
Genetika Bubble Gum x Chronic x Black Domina
Typ Feminizovaná
Dominance Sativa-dominantní hybrid
Doba květení 50–55 dní
Maximální výška (outdoor) 1,8 m
Náročnost pěstování Snadná — silná odolnost proti plísním a škůdcům
Prostředí Indoor i outdoor
Sklizeň venku Před koncem září
Chuťový profil Jahoda, citron, sladká
Počet semen v balení 5
SKU CSKA0003

Big Band ve srovnání s dalšími feminizovanými odrůdami

Vlastnost Big Band Typický indica-dominantní hybrid Typický sativa-dominantní hybrid
Doba květení 50–55 dní 55–65 dní 60–75 dní
Maximální výška 1,8 m 1,0–1,5 m 2,0–3,0 m
Odolnost proti plísním Silná Střední Různá
Chuť Jahoda, citron Zemitá, hašišová Citrusová, haze
Účinek Celotělová relaxace, silný Těžký tělesný účinek Cerebrální, energizující
Náročnost pěstování Snadná Snadná–střední Střední–obtížná
Struktura palic Jedna mohutná hlavní palice Více středních palic Rozloženo po větvích

Pokud Big Band pěstuješ indoor, doplň si sestavu o pěstební stan s ventilací a uhlíkovým filtrem — ten jahodovo-citronový terpenový profil zaplní každou místnost. Bambusová podpěra nebo plant yo-yo se taky hodí objednat rovnou, ať máš čím podepřít tu těžkou hlavní palici v pozdním květení.

Jak pěstovat Big Band feminizovaná semena konopí

  1. Semena Big Band nech naklíčit metodou vlhkého papírového ubrousku nebo rovnou ve startovacím médiu. Udržuj teplotu 22–25 °C a vlhkost, dokud se neobjeví kořínky — obvykle za 2–4 dny.
  2. Sazenice přesaď do finálních nádob, jakmile mají 2–3 páry pravých listů. Pro indoor stačí 10–15litrový květináč, venku sáhni po 20 litrech a více.
  3. Během vegetativní fáze zvažuj topování hlavního stonku nad 4. nebo 5. nodem, pokud chceš víc míst pro palice místo jedné dominantní. Big Band dobře reaguje na LST (low-stress training).
  4. Indoor přepni na světelný režim 12/12 pro spuštění květení. Venku se o to postará přirozené zkracování dne v pozdním létě. Květy se vyvíjejí 50–55 dní.
  5. Od 4. týdne květení instaluj podpěru pro hlavní palici. Bambusová tyčka s měkkým rostlinným drátkem je nejjednodušší řešení. Váha palic v posledních 2 týdnech dokáže opravdu zlomit nepodepřené větve.
  6. Outdoor pěstitelé: sklízej před koncem září. Sleduj předpověď počasí — několik deštivých dní v řadě na konci září je největší riziko pro jinak bezproblémový grow.
  7. Posledních 7–10 dní před sklizní prolévej čistou vodou, abys zlepšil chuť a hladkost kouře. Jahodové a citronové terpeny vyniknou mnohem čistěji v řádně propláchnuté rostlině.
  8. Suš v tmavém, větraném prostoru při 18–22 °C a relativní vlhkosti 55–60 % po dobu 7–10 dní. Fermentuj ve skleněných nádobách minimálně 2 týdny — chuť se s trpělivostí výrazně zlepší.

Často kladené otázky

Kolik semen Big Band je v jednom balení?

V balení najdeš 5 feminizovaných semen. Všechna jsou vyšlechtěna seedbankou Kannabia z genetiky Bubble Gum, Chronic a Black Domina.

Hodí se Big Band pro začínající pěstitele?

Ano, je to jedna z nejsnáze pěstovatelných odrůd v naší nabídce. Silná odolnost proti plísním, krátké květení 50–55 dní a výška do 1,8 metru. Jediné, na co si dej pozor, je podpora těžké hlavní palice v pozdním květení.

Jakou chuť má Big Band?

Při nádechu sladká jahoda, při výdechu ostrý citronový závěr. Genetika Bubble Gum je naprosto zřetelná. Řádná fermentace po sklizni sladkost ještě prohloubí.

Můžu Big Band pěstovat venku ve střední Evropě?

Bez problémů, ale sklízej před koncem září. Díky odolnosti proti plísním zvládá i chladnější klima, ale déšť v říjnu prověří i tu nejodolnější odrůdu. Nečekej zbytečně.

Musím Big Band topovat nebo trénovat?

Nemusíš — přirozeně vytvoří jednu velkou hlavní palici. Pokud ale chceš rovnoměrnější baldachýn a vyšší celkový výnos, topuj nad 4. nebo 5. nodem během vegetace a větve trénuj do stran.

Jak vysoko vyroste Big Band indoor?

Při standardním přepnutí na 12/12 po 3–4 týdnech vegetace zůstane výrazně pod 1,8 metru. S LST nebo SCROG sítí ji udržíš ještě kompaktnější, pokud máš málo místa.

Jak dlouho trvá květení Big Band feminizovaných semen?

Květení trvá 50 až 55 dní od přepnutí na režim 12/12 u indoor pěstování. Venku je připravená ke sklizni před koncem září ve většině evropských klimatických podmínek.

Kde můžu Big Band semena konopí koupit?

Big Band feminizovaná semena od Kannabia si můžeš objednat přímo tady na Azarius. Balení obsahuje 5 semen a odesíláme po celé EU.

Poslední aktualizace: duben 2026

Související produkty

Mohlo by se vám také líbit

Zdravotní upozornění. Tento obsah je pouze informativní a nepředstavuje lékařskou radu. Před užitím jakékoli látky se poraďte s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru-10%